Encyklopédia homeopatie

Encyklopédia homeopatie
Zdroj: bigstockphoto.com

Homeopatia je veľmi populárna, účinná forma medicíny. V týchto dňoch vyšla Encyklopédia homeopatie, v ktorej nájdete zrozumiteľné vysvetlenie kľúčových teórií, metód a praxe s abecedným prehľadom 320 detailne opísaných prípravkov. Je to domáca príručka homeopatických prípravkov a liečebných postupov pri bežných ochoreniach, ktorá by nemala chýbať v žiadnej domácnosti.

Autorom je Dr. Andrew Lockie, významný lekár homeopat, člen Royal College of General Practitioners a Faculty homeopatie. Medicínu vyštudoval na Univerzite v Aberdeene, potom študoval na Royal London Homeopatic Hospital. Najprv pôsobil ako všeobecný lekár, neskôr získal diplom z gynekológie a pôrodníctva.

Dr. Andrew Lockie zomrel v roku 2004. Posledných 25 rokov vykonával homeopatickú prax. Bol zakladajúcim členom Homeopatic Physician Teaching Group založenej v Oxforde, kde sa prednáša homeopatia lekárom a iným zdravotníckym profesionálom. Pre vydavateľstvo Dorling Kindersley napísal veľmi úspešnú publikáciu Kompletný sprievodca homeopatiou, z ktorej sa predalo vyše 300 000 výtlačkov.

O čom je Encyklopédia homeopatie?

Ponúka profil každého prípravku vrátane pôvodu, historickej a medicínskej tradície, prípravy a príslušných telesných, psychických a emočných charakteristík. V záverečnej časti Závažné ochorenia sa opisuje profesionálny homeopatický prístup k rôznym zdravotným problémom, ako napríklad astma, choroby prsníkov, rakovina, depresie, neplodnosť, roztrúsená skleróza, pneumónia, reumatoidná artritída a náhla mozgová príhoda.

Pri bežných ochoreniach, ako sú koliky u detí, predmenštruačná tenzia, nespavosť, bolesti krížov, sa uvádzajú odporúčané prípravky vhodné na samoliečbu. Nájdete tam aj rady a odporúčania pri akné, pľuzgieroch, problémoch s dojčením, kiahňach, ekzéme, mdlobách, mononukleóze, vypadávaní vlasov, nespavosti, bolestiach zubov, či pri dusivom kašli. Špeciálne rozdelený zoznam telesných a psychických príznakov je jednoduchý a prehľadný a umožňuje rýchlu orientáciu a správny výber homeopatického prípravku na samoliečbu.

Zrozumiteľná, praktická a jednoduchá Encyklopédia homeopatie poskytuje základné informácie pre každého, kto chce pochopiť možnosti homeopatickej liečby.

Pozrite si ukážku z Encyklopédie homeopatie.

Autor článku: Vydavateľstvo Ikar

Dátum zverejnenia: