Kúpele Dudince tento rok investujú do obnovy relaxačného bazéna

Obnova vonkajšieho relaxačného bazénu za asi 1 milión eur bude najväčšou tohtoročnou investíciou Kúpeľov Dudince a.s. Bazén, vybudovaný ešte v 80. rokoch uplynulého storočia, dostane nový, nerezový povrch a komplexne sa vymení aj technológia. Na jeho rekonštrukciu čiastočne prispeli aj fondy Európskej únie. Klientom by mal byť k dispozícii už pred letnou sezónou.

Podľa manažérky kúpeľov Jany Hanákovej boli predchádzajúce dva roky čo sa týka klientely a finančných ukazovateľov približne rovnaké. Kúpele vlani utŕžili za služby takmer 6,11 milióna eur. Vlaňajší zisk 845.971 eur bol len mierne nižší, ako v roku 2009. V kúpeľoch mali 9755 hostí (z toho asi 15 % zo zahraničia). Potešiteľne je, že sa podarilo udržať asi tretinový podiel domácich klientov, ktorým hradia pobyt poisťovne.

Aj napriek neľahkej situácii kúpele neustále investujú. Najväčšie náklady vlani vynaložili do obnovy interiéru izieb v kúpeľnom dome Smaragd. Kúpele si zakladajú najmä na slovenských klientoch. jednak takých, ktorým hradia pobyt poisťovne, ale aj na samoplatcoch. Zo zahraničia tvoria najväčšie počty už niekoľko rokov klienti z nemecky hovoriacich krajín. "Momentálne sa nám darí získavať najmä návštevníkov z Rakúska," pripomenula manažérka. Úlohou marketingu pre najbližšie mesiace bude ešte väčší dôraz na získavanie klientely z Českej republiky a zo Slovenska.

Majoritným vlastníkom akcií kúpeľov sa v roku 2002 stala spoločnosť Kúpele Dudince a.s. Jednou z prvých investícií bola rekonštrukcia tepelného hospodárstva kúpeľných domov. V nasledujúcich rokoch sa investovalo do obnovy kúpeľného domu Rubín. Rekonštrukciou prešlo aj oddelenie balneoterapie a obnovilo sa aj priľahlé kúpalisko Dudinka. Len v rokoch 2007 až 2008 preinvestovali v kúpeľoch asi 250 miliónov vtedajších korún. Časť získali aj z fondov Európskej únie. V kúpeľoch, ktoré boli kedysi známe liečbou ochorení pohybového aparátu sa dnes liečia aj pacienti so srdcovo-cievnymi a nervovými ochoreniami. Kúpele otvárajú tohtoročnú letnú sezónu kultúrno-spoločenským podujatím na miestnom amfiteátri v druhej polovici mája. Súčasne otvoria aj prevádzku na kúpalisku Dudinka. Dudince lákajú návštevníkov nielen kúpeľmi a liečivou vodou, ale aj svojou polohou a podnebím, vhodným na trávenie dovoleniek a voľného času. Sú totiž miestom s najväčším počtom slnečných dní v roku. Mestečko má síce len 1500 obyvateľov, ale až 2200 lôžok v kúpeľných domoch, hoteloch a penziónoch.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: