Sestrou roka je priekopníčka novej metódy kanylácie J. Híčiková

Ocenenie za víťazstvo v štvrtom ročníku súťaže Sestra roka – profesionálne a ľudsky v kategórii poskytovateľka ošetrovateľskej starostlivosti si dnes z bratislavského divadla Nová scéna odniesla Jana Híčiková z Nefro-dialyzačného centra v Martine. Priekopníčka novej metódy kanylácie si toto uznanie prebrala z rúk manželky prezidenta SR Silvie Gašparovičovej.

V kategórii Sestra roka 2010 manažér/ka o striebornú ružu sv. Alžbety zabodovali majiteľky Ošetrovateľského centra v Humennom Zuzana Fabianová a Gabriela Hriesneková. Tie výnimočne súťažili ako dvojica, tak ako spolu koncipovali a uviedli do života svoj projekt. Ocenenie si prebrali z rúk ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika. Cenu za celoživotné dielo v ošetrovateľstve si od premiérky Ivety Radičovej prevzala Emília Gregušová z Nitry za prínos do skvalitnenia vzdelávania sestier.

Galavečer súťaže Sestra roka bol tiež príležitosťou na zviditeľnenie a ocenenie Sestry roka 2010 edukátorky v diabetológii vzhľadom na komplexný podiel sestier na zotavení pacienta, ich odbornú aj psychickú podporu pacienta. O najlepšej sestre edukátorke, Ľubici Emríškovej z diabetologickej ambulancie v Malackách, rozhodli čitatelia časopisu Diabetik.

Slávnostného večera sa dnes zúčastnili aj vlaňajší finalisti a víťazi súťaže a ďalších asi 300 sestier z celého Slovenska. Záštitu nad podujatím prevzala predsedníčka vlády SR Radičová, patronát nad súťažnými kategóriami mali prvá dáma a šéf rezortu zdravotníctva. Poslaním súťaže Sestra roka je zvýšiť spoločenskú prestíž ošetrovateľskej profesie na Slovensku a morálne oceniť nenahraditeľnú prácu sestier.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: