Relax v Piešťanoch pod znamením páva a lekna

Relax v Piešťanoch pod znamením páva a lekna
Zdroj: bigstockphoto.com

Prvých kúpeľných hostí je pripravená prijať zmodernizovaná centrálna balneoterapia v Slovenských liečebných kúpeľoch Piešťany a.s. Po štvrť roka trvajúcich rekonštrukčných prácach, ktoré si vyžiadali náklad 3,5 milióna eur, má k dispozícii 49 nových vaní a štrnásť masérskych kabín. \"Balnea Health Spa, ako znie jej oficiálny názov, navštívilo doteraz ročne vyše 40 tisíc hostí z celého sveta a podalo sa v nej 760 tisíc procedúr. Po otvorení bude v novej vodoliečebnej časti balneoterapie denná kapacita 350 vaňových kúpeľov, 280 masáží a 500 vodoliečebných procedúr,\" uviedla pre TASR hovorkyňa kúpeľov Jana Štefečková - Beňačková.

Balneotarepiu zatvorili na sklonku uplynulého roka, na prácach sa podieľalo štyridsať až sto pracovníkov denne. K projektu modernizácie prizvali kúpele architekta Christa Tursunova, spoluautora kúpeľného hotela Balnea Esplanade z roku 1980. Členkou tímu bola i rakúska dizajnérka Ginu Zarski, ktorá sa podieľala aj na architektonickom návrhu hotela Thermia Palace a kúpeľného domu Irma pri ich rekonštrukcii v roku 2006. Zarski zvolila pre interiér balneocentra dva symboly piešťanských kúpeľov – páva a lekno. \"Páva do pánskej časti pre jeho povesť o vzniku piešťanských kúpeľov. Traduje sa, že páv s boľavou nôžkou padol do vyhĺbeniny s termálnou vodou a vyliečil sa. Na základe čoho sa ľudia začali v týchto jamách kúpať,\" informovala Štefečková-Beňačková. Lekná pre dámsku časť sú zase doménou termálnych jazierok na Kúpeľnom ostrove, ktoré zriadil v tridsiatych rokoch minulého storočia Ľudovít Winter – zakladateľ piešťanských kúpeľov. Balneoterapia má aj VIP kabínky.

\"Novinkou je, že pri všetkých procedúrach budeme používať termálnu minerálnu vodu. To bolo doteraz iba v ústrednom kúpeli Irma, v tejto časti sme doteraz využívali úžitkovú vodu,\" dodala hovorkyňa piešťanských kúpeľov. Moderné hydromasážne vane masírujú celé telo pomocou 174 hydromasážnych trysiek, k dispozícii sú vane na manuálnu masáž alebo perličkový či uhličitý kúpeľ.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: