Umyte sa zvnútra....

Každého osvieži a povzbudí niečo iné. Niekto sa cíti výborne a ľahko po jednodňovom pôste, iný po saune, ďalší hľadá uvolnenie na masáži a sú ľudia, ktorí si dajú črevnú sprchu. Črevnu?!-pýtate sa. Áno, črevnú.

To nie je klystír

Aby sme boli presní, hovoríme len o výplachu hrubého čreva. Zoznámte sa: vaše hrubé črevo je dlhá a široká trubica. Začína sa v dolnej pravej časti brucha, potom stúpa nahor, pod pečeňou sa ohýba nadol doľava, pod žalúdkom vedie naprieč telom a na ľavej strane klesá nadol do panvy, kde pokračuje ako konečník. Jeho úlohou je posúvať zvyšky potravy smerom k análnemu otvoru a vstrebávať soľ a vodu, ktoré prichádzajú z tenkého čreva. Pri dobre urobenej sprche by sa malo celé hrubé črevo, ktoré meria asi 1.3 metra naplniť vodou. Tá potom vyplaví jeho obsah. Možno si spomeniete na klystír, pri ňom sa však voda dostane len asi do jednej tretiny hrubého čreva.Sprcha ho vymyje kompletne.....

Pomôže aj proti depresii

Čerevná sprcha pomáha pri migréne, astme, zápche, vysokom krvnom tlaku, zníženej imunite, únave, depresii, nadváhe, kožných problémoch, bolestiach chrbtice a môže slúžiť aj ako prevencia rakoviny hrubého čreva. Osviežite sa rovnako ako po krátkodobom pôste či diéte, ale rýchlejšie a dôkladnejšie. Výplachy čriev poznali už Rímania, a starí Gréci. My sme túto metódu prebrali od kolegov z Nemecka, kde existuje asi dvesto pracovísk, kde robia črevnú sprchu.

Voda je teplá

Ako sa črevná sprcha vlastne robí? Klient si ľahne na chrbát, do tela sa zavedie asi 15cm násadec.Na vonkajšiu časť násadca je napojená hadička, ktorá privádza teplú vodu, a druhou odchádza obsah čriev. Teplota vody sa dá jemne zvýšiť či znížiť, podľa toho, ako je klientovi príjemné. Počas procedúry terapeutka masíruje bruško, aby sa obsah čriev dostal z tela ľahšie von a vnútro sa dokonale vyčistilo.Počas prvej procedúry odídu z tela jeden až dva kilogramy hmoty. O hygienu nemusíte mať starosti, vždy sa používa nová, jednorázová sterilná súprava a voda s obsahom čreva sa diskrétne odvádza hadičkou hneď do odpadu. Aby sa črevo vyčistilo dokonale, odporúčane tri pocedúry. Za každú zaplatíte 600 Sk.

Neublíži mi to???

Črevná sprcha nie je škodlivá a nevyplavuje sa z nej užitočná črevná flóra.Výplach nesmiete absolvovať vtedy, ak ste mali operované hrubé črevo, trpíte zápalovým ochorením čreva, črevnou tuberkulózou alebo akútnym infekčným ochorením a ani vtedy ak ste tehotná.

Pozn.: Ústav lekárskej kozmetiky a.s Bratislava už črevnú sprchu nevykonáva!

Autor článku: Ústav lekárskej kozmetiky, a.s.

Dátum zverejnenia: