Prvé dieťa z košického Hniezda záchrany si matka vzala späť z Detského domova

Prvé dieťa z košického Hniezda záchrany si matka vzala späť z Detského domova
Zdroj: bigstockphoto.com

O prvé dieťa z košického Hniezda záchrany sa už opäť stará jeho vlastná matka, ktorá ho zobrala z Detského domova na Hurbanovej ulici. Stalo sa tak po tom, čo súd zrušil predbežné opatrenie, ktorým dieťa umiestnili do zariadenia, potvrdili dnes sociálni pracovníci domova.

Rýchly Bezproblémový návrat dieťaťa k vlastnej matke umožnilo podľa nich aj to, že do verejného inkubátora vo Fakultnej nemocnici (FN) Louisa Pasteura na Rastislavovej ulici v Košiciach ho odložila aj s rodným listom, takže nešlo o anonymné dieťa. Svoj krok odôvodňovala matka prechodnými problémami po rozchode s druhom.

Podľa hovorkyne FN LP Kornélie Betákovej však každé dieťa v Hniezde záchrany berú ako anonymné, a tak to bolo aj v prípade prvého nájdeného chlapčeka.

Námestník riaditeľa FN LP Ladislav Virág spresnil, že účelom zriadenia hniezda je záchrana nechceného dieťaťa pri zachovaní absolútnej anonymity matky a dieťaťa. "Úlohou nemocnice je zabezpečiť potrebnú odbornú starostlivosť pre takto odložené dieťa po medicínskej stránke, čo sme u každého nájdeného dieťatka zabezpečili," zdôraznil Virág.

Prvé dieťa našli v košickom Hniezde záchrany pre nechcené deti 17. mája. Ďalšie dve deti našli zdravotníci 13. a 28. júna, tie sú ešte stále v starostlivosti novorodeneckého oddelenie FN.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: