Fakultná nemocnica v Nitre spoplatní vjazd vozidiel do svojho areálu

Fakultná nemocnica v Nitre plánuje spoplatniť parkovanie áut v areáli nemocnice. Spustenie automatického závorového systému je naplánované na koniec apríla, prípadne začiatok mája tohto roka. Vjazd vozidiel do areálu nemocnice bude bezplatne umožnený na 30 minút. Vodiči, ktorí prekročia polhodinový bezplatný limit, budú platiť 50 centov za každú začatú hodinu parkovania. Výnimkou by mali byť zdravotne ťažko postihnutí občania či darcovia krvi.

Od spoplatnenia parkovného v areáli si vedenie Fakultnej nemocnice v Nitre sľubuje skvalitnenie služieb pre pacienta. Podľa námestníka riaditeľa Ladislava Berecza je súčasná situácia neúnosná. Množstvo zaparkovaných áut môže byť problémom napríklad pri potrebnom zásahu hasičov, preplnený areál však ohrozuje aj samotných pacientov. Po zavedení automatického závorového systému bude záchytné parkovisko od Rázusovej ulice sprístupnené cez otvorený nový vstup, nie cez hlavný vjazd do areálu, ako je tomu v súčasnosti.

Nitrianska nemocnica nebude prvou, ktorá spoplatní vjazd vozidiel do svojho areálu. Od začiatku februára tohto roka pristúpila k tomuto kroku Fakultná nemocnica v Trnave, kde sa za vjazd do areálu nemocnice platí denný poplatok jedno euro. O mesiac neskôr spoplatnila túto službu nemocnica v Prešove, kde polhodinový vjazd vyjde vodiča na 30 centov, celodenné parkovanie na 4,20 eura. Fakultná nemocnica v Nových Zámkoch vyriešila problém s parkovaním pred niekoľkými rokmi, keď parkoviská prenajala spoločnosti, ktorá ich spravuje a vyberá poplatky.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: