RECENZIA: Vypustite paru v saune. SAI Wellness v Senci je skutočný saunový raj.

RECENZIA: Vypustite paru v saune. SAI Wellness v Senci je skutočný saunový raj.
Zdroj: Sai Wellness, Senec
Bratislava, 14. marca 2017 - Ohriatie tela nad normálnu telesnú teplotu je príjemné a má relaxačné účinky. V saune sa uvoľnia unavené svaly a upokojí sa vystresovaný mozog. Ak potrebujete rýchlo odstrániť fyzickú i psychickú únavu začnite pravidelne navštevovať saunu. Nielenže sa saunovanie odporúča pri liečbe horných dýchacích ciest, poruchách pohybového ústrojenstva, nespavosti, ale hĺbkovo čistí tiež pokožku, vyplavuje nečistoty z tela a zjemňuje a omladzuje pokožku. Je taktiež vhodným doplnkom pri redukcii hmotnosti a pomáha nám v boji proti celulitíde.
Na saunu si vyhraďte približne od 1,5 až 3 hodiny, v závislosti od toho koľko cyklov saunovania zvládnete. Neponáhľajte sa, vypnite a relaxujte. Hlavne relax medzi jednotlivými cyklami je dôležitý. Po každom cykle si doprajte aspoň 15 až 20 minút na oddych, ľahnite si na lehátko a na nič nemyslite.

My sme sa do SAI Wellness vybrali v piatok poobede, oddýchnuť si po náročnom pracovnom týždni. Z Bratislavy na skok, v plynulej premávke, sme boli na mieste za polhodinu. Na priestrannom parkovisku zaparkujete bez problémov. Na recepcii SAI Wellness centra, ktoré sa nachádza naľavo od vchodu do známeho AQUAPARKU, nás privítala usmievavá recepčná. Dostali sme uterák a plachty a povedala nám základné inštrukcie. Pred vstupom do samotnej saunovacej časti sme prechádzali cez sprchy, ktoré sú oddelené pre dámy a pánov. Osviežili sme sa sprchou a potešil nás aj veľmi príjemne voňajúci sprchový gél.
 
A už sme vstúpili priamo do saunového raja. Priestor je naozaj veľkorysý, ponúka osem rôznych druhov sáun, Kneippov kúpeľ, tri vírivé bazény, ľadopád a priestor na oddych s výhľadom na japonskú záhradu. Jedna z víriviek je vonku.
 
Vírivka v japonskej záhrade
 
Ak ste nováčik v saunovaní, nemusíte sa obávať toho, že by ste sa stratili. Na veľkej tabuli nájdete názorné spracovanie „Desatora saunovania“. Na svoje si prídu skutočne všetci. Nájdete tu totiž veľkú saunu Ruská baňa, Soľnú saunu, tureckú saunu Hammam, Bambusovú saunu, Aromatickú parnú saunu, dve infra sauny a v priestoroch japonskej záhrady vonkajšiu tiež veľkú fínsku suchú saunu.
 
sauna Ruská baňa
 
Po vystriedaní viacerých sáun sme si s radosťou ľahli do oddychovej zóny a relaxovali s pohľadom na japonskú záhradu osvetlenú svetlom zo záhradných fakieľ.

Pracovný týždeň sme skutočne nemohli ukončiť lepšie. S vidinou, že aj podľa odborníkov má pravidelná návšteva sauny viaceré priaznivé zdravotné účinky, sa sem budeme vracať pravidelne:
  • zlepšuje krvný obeh,
  • hĺbkovo čistí pokožku a vyplavuje nečistoty z tela,
  • revitalizuje sa telo a myseľ,
  • uvoľňuje napätie a stres,
  • prečisťuje horné dýchacie cesty,
  • urýchľuje svalovú regeneráciu,
  • vďaka zvýšenému metabolizmu je účinnejšia rekonvalescencia,
  • vyvoláva hlbší a uvoľňujúci spánok,
  • redukuje bolesť kĺbov,
  • zjemňuje a omladzuje pokožku.

Autor: Kvetoslava Kirchnerová, redakcia zzz.sk 

Dátum zverejnenia: