RECENZIA: Ladies zóna, Kardio, CROSS UP i posilňovacia a silová zóna. Vo FIT UP!e si nájde každý to svoje !

RECENZIA: Ladies zóna, Kardio, CROSS UP i posilňovacia a silová zóna. Vo FIT UP!e si nájde každý to svoje !
Zdroj: redakcia
Bratislava, 11. apríl 2017 - Ak neradi leňošíte a neustále vyhľadávate možnosti na aktívny a pravidelný pohyb, máme pre vás skvelý tip. Otestovali sme jedno z najmodernejších bratislavských fitnesscentier.
 
FIT UP! je na česko-slovenskom trhu už štvrtý rok. Má tri pobočky v Bratislave, po jednej v Trnave a v Žiline. V susednej Českej republike má fitnesscentrum v Prahe – Černý most a čochvíľa otvorí svoju siedmu pobočku v Ostrave. Veľké fitnesscentrum ponúka svojim návštevníkom neobmedzené možnosti na aktívny pohyb od skorého rána až do polnoci, aj počas voľných dní a sviatkov. Na svoje si tu prídu začiatočníci, pokročilí, ale i fitness experti.
 
Ružinovský FIT UP!, ktorý som navštívila, je rozložený na dvoch poschodiach. Pri vstupe do fitka sa nachádza recepcia, na ktorej ma uvítal príjemný mladý personál. Pri prvej návšteve mi podali základnú inštruktáž a pomohli mi zorientovať sa v pomerne rozsiahlom priestore.Na vrchnom poschodí sú okrem recepcie aj šatne so sprchami. Tie sú samozrejme rozdelené na dámske a pánske. Príjemne ma prekvapila Ladies zóna , do ktorej sa vchádza priamo z dámskych šatní. Túto možnosť ocení nejedna ostýchavejšia žena, či úplná začiatočníčka. Chlapi sem majú vstup zakázaný a stroje tu sú na mieru prispôsobené nežnému pohlaviu. Oddelený priestor je vybavený kvalitnými prístrojmi pre silový, ale aj kardio tréning. V utorok ráno o 7-mej hodine som mala celú Ladies zónu iba pre seba a odmakala som si v nej nerušene svoj “leg day”, ako nazývam cielené cviky na nohy.


 
Na opačnej strane vrchného poschodia sa rozprestiera Kardio a CROSS UP! zóna. Kardio zóna ponúka široký rad bežiacich pásov, stepperov či rotopédov. Veľmi oceňujem jej rozloženie, pretože pritom ako som úmorne spaľovala kalórie na bežiacom páse, som si stihla pozrieť aj tenisový zápas na plazmovej televízii. Tomu sa hovorí spojiť príjemné s užitočným J.
 
CROSS UP! zóna patrí k mojim favoritom. Osobne nepatrím k strojovým nadšencom, najradšej cvičím s vlastnou váhou a kettlebelmi. Táto zóna ponúka síce menší, ale o to variabilnejší priestor. Jeho podstata pozostáva z multifunkčnej veže, na ktorej sú TRX laná, boxovací mech či hrazda. Okrem silových cvičení tu môžete budovať stabilitu celého tela na balančnej pomôcke Bosu a fitlopte alebo skákať na švihadlách, tak ako ja. Ak ste na tom kondične dobre, odporúčam vám vyskúšať aj každodenný skupinový Cross fit tréning, pod vedením skúseného FIT UP! trénera. Na ten sa ja osobne vždy veľmi teším!
 
Na dolnom podlaží FIT UP!u je rozsiahla posilňovacia a silová zóna . Okrem najmodernejších posilňovacích strojov značky Technogym tu nájdete aj činky, jednoručky a závažia najrôznejších hmotností a tvarov. Priznám sa, že som nestihla všetky stroje ešte vyskúšať, lebo ich je tu naozaj veľmi veľa a väčšinu ktorú potrebujem, využívam v mojej obľúbenej Ladies zóne.


 
Do FIT UP! sa snažím chodiť pravidelne, aspoň 3x do týždňa, aby malo moje cvičenie naozaj zmysel. Po každom tréningu sa zastavím pri Grapivit bare , kde doplním tekutiny a vitamíny. Pre VIP členov je zdarma a ponúka zdravé nápoje až v 15-tich príchutiach. Moja najobľúbenejšia je svieža ananásová J. Nápoje sú bez kalórií a obsahujú L-karnitín, ktorý pomáha pri rýchlejšom spaľovaní tukov. Určite ho nezabudnite vyskúšať.


 
A pred letom jedna praktická rada. Ak chcete nabrať tú správnu farbu ešte pred letom, nezabudnite na solárium. A to sa mi na FIP UP!e páči, nemusím nikam inde chodiť a vybavím dve veci naraz. Pri odchode skočím ešte na pár minút na solária. VIP klienti ho majú v cene a ostatní za výhodných 0,25 eur/minúta.
 
Na záver dodávame pár ostrieľaných tipov pre FIT UP! začiatočníkov:
  • urobte prvý krok a nebojte sa hlavne prísť. Všade sú veľmi príjemní ľudia, ktorí vám vždy ochotne poradia a pomôžu,
  • ak neviete ako začať alebo nemáte kamoša, ktorý by s vami chodil cvičiť, môžete si dohodnúť individuálne tréningy s kvalifikovaným FIT UP! trénerom,
  • ak máte naopak radi skupinové cvičenia, určite vyskúšajte CROSS UP! tréning pod vedením kvalifikovaného trénera. Tréning býva každý deň od 18:00 do 20:00 hod., vždy v hodinových intervaloch. Navyše, väčšina ľudí, chodí na ten skorší (od 18:00 do 19:00 hod.), takže sa vám môže stať, že o 19:00 hod. vám ostane tréner len pre vás a úplne zadarmo J,
  • ak uprednostňujete komornejšiu atmosféru na cvičenie, vyhnite sa času od 16:00 – 20:00 hod. kedy sa, aspoň podľa mojich skúseností, nachádza vo fitku najviac ľudí,
  • nezabudnite si so sebou priniesť zámok, aby ste si zavreli skrinku. Ak ho nemáte, na recepcii vám ho zapožičajú za 50 centov alebo si ho tu môžete priamo aj zakúpiť,
  • dámam s dlhými vlasmi a nedostatkom času po cvičení, odporúčame kúpu kúpacej čiapky (sprchy sú bez hadice, tým pádom je riziko namočenia vlasov celkom veľké),
  • osobne ma veľmi potešila aj možnosť kúpy FIT UP! uteráku, keď som si ho raz v rannom zhone zabudla zabaliť do tašky.

Autor: Kristína Nováková, Kvetoslava Kirchnerová

Dátum zverejnenia: