korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

RECENZIA: Zdravé nápoje Body&Future – nápoje, s ktorými si užijete zábavu

RECENZIA: Zdravé nápoje Body&Future – nápoje, s ktorými si užijete zábavu
Zdroj: Redakcia Zzz.sk
Bratislava, 2. mája 2017 - Ak patríte medzi ľudí vyznávajúcich zdravý životný štýl a vyberáte si, čo budete jesť a piť, ste tu správne. Tentokrát sme sa rozhodli vyskúšať novinku na trhu – moderné ovocno-zeleninové smoothies a nápoje Body&Future. Napr. s chia semienkami, proteínmi, omega-3 a pod. Za touto značkou stojí slovenská potravinárska firma McCarter, ktorá je známa nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí, zavadzaním inovácií v oblasti nápojov. Ja osobne som ju začala viac vnímať asi pred desiatimi rokmi, keď uviedli ako prvý na trh freshové šťavy z ovocia a zeleniny. Vždy sa teším, keď môžem vyskúšať niektorý z ich nových produktov. A tentokrát sme v našej redakcii vyskúšali sedem rôznych druhov nápojov.
 
Začneme tým, čo majú všetky nápoje spoločné - sú plnené v rovnakých, 0,33 litrových, PET-fľašiach so širším uzáverom, z ktorých sa komfortne napijete. Množstva nápoja je tak akurát. Zaženiete hlad či smäd a nemusíte rozmýšľať nad ich ďalším uskladnením. Ak by predsa len sme nápoj nevypili naraz, je možné ho skladovať do druhého dňa po otvorení v chladničke. Všetky nápoje je potrebné pred pitím pretrepať, či už preto, že sú smoothie alebo obsahujú semienka. Možno vás to pobaví, ale nedá nám nespomenúť ešte jeden fakt, ktorý napadol každého z ochutnávacieho tímu, ale len ja som to vyslovila nahlas. A všetci s ním napokon so smiechom súhlasili. Pri všetkých nápojoch s chia semienkami sme mali chuť sa s nimi v ústach hrať, chytať ich a rozkusávať ich. Takže si s týmito nápojmi užijete aj zábavu :).
Ako veľkú výhodu považujeme priehľadné obaly fliaš, vďaka ktorým vidíme farbu a konzistenciu nápojov.
 


Smoothie nápoje

Našli sme si favorita na ráno – je ním jednoznačne Body&Future Detox . Je to zelený ovocno-zeleninový smoothie nápoj. Ako každý smoothie je hustejšej konzistencie a teda vás určite zasýti na celé doobedie. Pri otvorení zacítite výraznú vôňu spiruliny. Nápoj je plný vlákniny a obohatený o väčšie semienka bazalky, ktoré sú napučané a máte pocit akoby boli obalené želatínou. Bonusom sú vitamíny C, B6 a B12 (oba sú potrebné pre tvorbu červených krviniek, zabezpečenie riadneho vývoja kostí a sú dôležité pre imunitný systém) a nápoj je bez pridania cukru.
 
Mojim favoritom (pozn. šéfredaktorky) sa stal smoothie Body&Future Vital Energy . Ak máte radi cviklovú šťavu, ako ja, máte ďalšieho šampióna v nápojovej rodine. Už pri otvorení zacítite závan červenej repy v kombinácii s malinou a červeným hroznom. Vital Energy je tak chutný, že ho neviete prestať piť a núti vás dať si ďalší a ďalší dúšok. Rovnako obsahuje vitamíny C, B6 a B12 a je bez pridania cukru. Ide o vitamínovú bombu, keďže obsah ovocia a zeleniny je minimálne 81,9 %. Súčasťou nápoja sú aj populárne chia semienka.
 
Po cvičení odporúčame ovocno-zeleninové smoothie Body&Future Active , ktoré obsahuje taktiež proteíny. Vyvážená sladko-kyslá chuť mandarínky, manga, banánu a tekvice vás zasýti a dodá energiu po športovom výkone. Má hustejšiu konzistenciu s výraznejšou chuťou manga. Je vynikajúci aj ako zdravá desiata či olovrant pre vaše deti.
 
Ďalším nápojom z rady Body&Future je Fruit&Veggie Smoothie s chia semienkami. Má hustejšiu, vláknitú konzistenciu. Tmavšiu a mútnejšiu farbu nápoj získal kvôli obsahu banánov. Prevažuje chuť banánu a jablka a keďže súčasťou sú aj maliny, neprekvapia vás semienka. Nie sú však z malín, ale sú to opäť chia semienka. Ako sme nápoj ochutnávali, napadol nám opis chuti – zamatový. Vďaka výberu ovocia tento nápoj určite zachutí aj deťom a môžete im ho zabaliť ako zdravú alternatívu desiaty či olovrantu.
 
Ovocné šťavy
Po hustejších nápojoch sme vyskúšali ovocné šťavy Body&Future Chia Seeds s granátovým jablkom . Je veľmi osviežujúci a vďaka obsahu bieleho čaju a Omega 3 ho odporúčame ako skvelého spoločníka na jarných výletoch či počas horúcich letných dní.
 
Pre milovníkov zázvoru odporúčame Body&Future Chia Seeds s citrónom a zázvorom . Nápoj je svieži, kyslastý s výraznou, aromatickou a sladko pikantnou príchuťou zázvoru. Ten podporuje trávenie, zvyšuje produkciu slín a žalúdočnej šťavy, stimuluje srdcovú činnosť a mierne znižuje krvný tlak a hladinu cholesterolu. Používa sa ako prevencia proti chrípke a na povzbudenie imunity.
 
Posledným testovaným nápojom je Body&Future Chia seeds s brusnicami so skvelou ovocnou chuťou. Redšia konzistencia je doplnená napučanými chia semienkami a jemne kyslastou chuťou.
 
Záverom by sme už len dodali, že sme si našli alternatívy na rôzne príležitosti. Či už na zahnanie hladu, smädu, načerpanie energie po tréningu, či len tak pre radosť. Sú totiž dni, keď sa mi jednoducho nechce pripraviť si ráno doma smoothie alebo nestíham, či dostanem chuť na „niečo dobré“ počas dňa.

Zdroj: Kvetoslava Kirchnerová, redakcia zzz.sk

Dátum zverejnenia: