korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

RECENZIA: Sérum na vrásky, ktoré vám môže robiť spoločnosť aj v posteli

RECENZIA: Sérum na vrásky, ktoré vám môže robiť spoločnosť aj v posteli
Zdroj: Pixabay.com
Bratislava, 23. máj 2017 - Asi nepoznám ženu, ktorá by neriešila vrásky. Patrím medzi ne. A hoci nie sú výrazné a vďačím za to predovšetkým dobrým génom, pri pohľade do zrkadla zavčas rána mi pohľad ostane na mimických vráskach o niečo dlhšie. Preto som sa rozhodla vyskúšať novinku na trhu - Anti-aging sérum na okolie očí a pier so sedmokráskou, Q10, kyselinou hyalurónovou od českej značky Manufaktura.
 
Je dokázané, že správna starostlivosť o pleť môže výrazne spomaliť starnutie a celkovo ovplyvniť kvalitu pleti. To, ako budeme vyzerať, máme naozaj vo svojich rukách. Aj hektický a nezdravý životný štýl sa môže podpísať na našej pokožke. S pribúdajúcimi rokmi pleť navyše stráca pružnosť aj elasticitu, a preto by sme o ňu mali začať starať čo najskôr. Tak poďme na to ...Čo ma zaujalo hneď na začiatku používania séra, bolo jeho balenie. Veľmi oceňujem balenie vo forme „pera“, ktoré je veľmi skladné a bez problémov si ho pribalíte aj napríklad na predĺžený víkend do zahraničia. Mala som len príručnú batožinu do lietadla a rozmýšľala som nad každou vecou, ktorú si so sebou zoberiem. Sérum na vrásky od Manufaktury bol samozrejmosťou, na ktorú som si rýchlo zvykla. Množstvo 8 ml bez problémov spĺňa aj letiskové parametre.

Ďalšia vec, ktorá by som rada vyzdvihla je dávkovanie a spôsob roznášania séra na pleť. V hornej časti balenia je elastická membrána, ktorú keď stlačíme, vytlačí sa zhora na kovový aplikátor časť séra. Je špeciálne navrhnutý pre starostlivosť o okolie očí a pier, ktorý napomáha stimulovať mikrocirkuláciu a znížiť opuchy okolo očí. Táto aplikácia mi neskutočne vyhovuje, nemusím si krém nanášať na pleť prstami.
 
Veľmi často som si aplikáciu nechala až do postele. V kúpeľni som si ešte dôkladne vyčistila pleť a v posteli pri čítaní knihy som si vnášala sérum pod oči a okolo úst. Vydržím s jemnou masážou podstatne dlhšie, ako keď si krém nanášam pri zrkadle v kúpeľni a po celom dni už túžim len po posteli. Po chladivej masáži, vďaka ktorej sa sérum dobre vsiakne do pokožky cítim, že pleť je jemná, hydratovaná a napnutejšia. Určite bude s aplikáciou séra pokračovať aj ďalej :).
 
Čo ma na tomto krémiku teší ešte viac je zloženie z prírodných surovín. Obsahuje rozjasňujúci výťažok zo sedmokrások, ktoré sa k príprave elixírov krásy používali už v renesancii, vysoko hydratačnú kyselinu hyalurónovú, biofunkčné peptidy stimulujúce tvorbu kolagénu, ktoré spevňujú kontúry pleti, koenzým Q10, vitamíny A, C, a E, panthenol, jojobový a mandľový olej a extrakt zo zlatej riasy Laminaria ochroleuca s upokojujúcim a ochranným účinkom proti predčasnému starnutiu pokožky.


Sérum je možné používať na ošetrenie mladej i zrelej pleti. Sérum je možno používať už od približne 25 rokov, kedy sa už začínajú tvoriť prvé mimické vrásky okolo očí.
 
Tak čo dámy, inšpirovala som vás na skúšku? Teším sa aj na vaše skúsenosti.
Zdroj: Kvetoslava Kirchnerová, redakcia zzz.sk

Dátum zverejnenia: