Mrkvová nátierka bez masla a syru - bezlaktózová

Mrkvová nátierka bez masla a syru - bezlaktózová
Zdroj: IKAR
Predpokladáme, že aj vy riešite každý deň problém, akú desiatu pripraviť. Aby ste vy, aj vaše deti nejedávali stále to isté. Chlieb s maslom, croissant, nejaká čokoládová buchta...Ak sa vám už minuli nápady, máme pre vás skvelý tip. Zdravé desiate nielen pre deti .V tejto kuchárskej knihe nájdete 50 zaujímavých receptov na zdravú desiatu. Napísalo ju 13 odborníkov na zdravé stravovanie zo Slovenskej a Českej republiky.

Recepty na zdravé desiaty si pripravíte doma ľahko a rýchlo. Určite v nej nenájdete kupované hotové desiaty alebo iné polotovary. Pri receptoch nájdete vysvetlenie, prečo sú použité na danú desiatu určité suroviny a v čom sú zdravé. Budete vedieť, ako to máte pripraviť a prečo to máte uvariť. Rohlíky so šunkou alebo paštétou sa v knihe nenachádzajú:). Odborníci, ktorí napísali túto knihu, sú ľudia rôznych chutí a výživových smerov, preto tu nájdete pestrú škálu zdravých receptov, napríklad aj vegánske, vegetariánske, raw recepty, gluten free, lactose free, alebo recepty vhodné pre diabetikov.

Mrkvová nátierka bez masla a syru

Čas prípravy: 20 minút

Suroviny (2 porcie ):
200 g karotky
10 g tahini sezamovej pasty
20 g šťavy z limetky
10 g jarnej cibuľky
soľ, sezam, mleté čierne korenie, koriander
čerstvé bylinky podľa chuti - pažítka, petržlenová vňať, bazalka a pod.

Postup:
Očistenú karotku nakrájame na kolieska a uvaríme v osolenej vode. Mrkvu uvaríme „al dente“ a necháme ju vychladiť. Vložíme ju do mixéra, pridáme korenie, mletý koriander, šťavu z limetky, tahini pastu a zmixujeme (nátierka nemusí byť celkom hladká).
Na záver vmiešame nakrájanú jarnú cibuľku a sezam. Podávame so zdravým chlebíkom a čerstvými bylinkami. Skladujeme v chladničke.

Zdroj: IKAR

Dátum zverejnenia: