Avokádovo-čokoládový puding

Avokádovo-čokoládový puding
Zdroj: IKAR
Monika Kóňová je právnička a obľúbená foodblogerka, ktorá pre vás pripravila viac ako 90 overených receptov. Tie potešia nielen pri stole, ale aj pri varení. V jej knihe LaPetit – Spolu pri stole nájdete recepty na rýchle večere na každý deň, ale aj skvelé víkendové varenie, a to všetko prispôsobené sezónnym surovinám podľa ročných období.

Recepty na víkendové varenie sú urobené tak, aby ste si mohli dopriať famózne raňajky, dobrý obed a koláč alebo dobrú večeru. „Musím povedať, že recept na ricottové lievance s makom alebo toasty s avokádom a vajíčkom, či anglické raňajky vo verzii pre nás ženy a pánov zároveň sú u nás doma naozaj stálice,“ prezradila Monika.

Vyskúšajte recept, ktorý nájdete v knihe LaPetit – Spolu pri stole:

Avokádovo-čokoládový puding

Keď ochutnáte tento čokoládový puding, ktorý je navyše raw, zdravý, bez zbytočného cukru, verte mi, že iný už nikdy nebudete chcieť. Avokádo je také univerzálne a chutné, že tento recept sa stane vaším najlepším kamarátom, keď bude mať chuť na čokoládu.

Čo potrebujete:
4 menšie poháriky
10 minút vášho času

Suroviny:
2 zrelé avokáda
2 menšie zrelé banány
4 ČL kvalitného kakaa + trochu na posypanie
1 ČL kokosového cukru (prípadne iného sladidla)
1 granátové jablko

POSTUP:
Všetky suroviny okrem granátového jablka dajte do väčšieho pohára a všetko dobre rozmixujete tyčovým mixérom. Mixujte úplne dohladka. Ochutnajte, či je puding dosť sladký, pridajte semiačka asi z polovice granátového jablka a už len lyžicou premiešajte.

Opatrne vložte do pohárov, posypte ešte ďalšími zrniečkami granátového jablka a už len jemne poprášte kakaom.

Vyše 90 overených receptov nájdete v knihe foodblogerky Moniky Kóňovej LaPetit – Spolu pri stole.
LaPetit: http://www.bux.sk/knihy/296313-lapetit- spolu-pri- stole.html

Zdroj: IKAR

Dátum zverejnenia: