korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

UKONČENÁ Súťaž o slovenské proteínové tyčinky

UKONČENÁ Súťaž o slovenské proteínové tyčinky

Vyvážená zdravá strava pomáha k vybudovaniu silných kostí už v útlom veku. Ako postupne rastieme, máme tendenciu zabúdať na starostlivosť o samých seba a viac si všímame zdravie svojich blízkych. 

Jednou z najdôležitejších podmienok na dostatočné vstrebávanie vápnika posilňujúceho naše kosti je dostatočný prísun vitamínu D. Nedostatočná starostlivosť o kosti môže spôsobiť tak závažné ochorenia ako je osteoporóza, či zvýšené riziko zlomenín, pričom medzi najohrozenejšie skupiny patria starší ľudia a deti. Vyvážená strava napomáha k zdravej stavbe kostí a udržuje ich silné. Človek potrebuje denne aspoň 700 mg kalcia, čo môže dosiahnuť vyváženou a pestrou stravou.

Svaly a srvátkový proteín

S postupným vekom ľuďom prirodzene ubúda svalová hmota, čo spôsobuje pokles hybnosti svalov a potrebu starostlivosti zo strany blízkych. Preto odborníci odporúčajú vo vyššom veku konzumovať vyššie množstvo bielkovín, zmierňujúc tak dôsledky ochabnutia svalstva. Jedným z najľahšie vstrebateľných spôsobov, ako prijať proteíny je sušená srvátka, ktorá napomáha seniorom k vybudovaniu silnejších svalov a vybudovaniu istej odolnosti. 

Srvátkový proteín už nie je len pre bodybuilderov a fitness nadšencov. Srvátka zakomponovaná do zdravej a vyváženej každodennej stravy pomáha seniorom nabrať svalovú hmotu.

Slovenský proteín Koliba WPC 80 

Hriňovská mliekareň Koliba je úspešným príkladom toho, ako vyťažiť z mlieka maximum. Srvátka je vedľajším produktom, ktorý vzniká pri spracovaní syra. Tento vedľajší produkt sa následne odstredí a odstráni sa z neho tuk. Vďaka tomu sa získa srvátka s vysokým podielom bielkovín bez tuku (resp. max. 0,05 % tuku), ktorá ma skvelé využitie napr. pre športovcov, ale aj seniorov. KOLIBA z tejto srvátky vyrába veľké množstvo produktov ako WPC (sušený srvátkový proteínový koncentrát potrebný pre zvýšenie telesného výkonu), proteínové tyčinky a sušenú laktózu. Dôkazom, že ide o vysokokvalitné produkty je celosvetový dopyt z krajín ako Vietnam, Čína, Rusko, Kanada alebo India. Viac sa o proteínových produktoch môžete dozvedieť na: www.kolibamilk.sk/wpc.

 

Súťaž: 

Napíšte nám z čoho sa vyrába slovenský proteín Koliba WPC 80?

a) z vápnika

b) z kozieho mlieka 

c) zo sušenej srvátky 

3 výhercovia, ktorý správne zodpovedajú súťažnú otázku najneskôr do 4.12.2019 získajú balíček proteínových tyčiniek Koliba Protein bar 27%!


Svoje odpovede posielajte na info@zzz.sk spolu s menom priezviskom, telefónnym číslom a adresou.

 

Dátum zverejnenia: