UKONČENÁ SÚŤAŽ: Črevný mikrobióm a vplyv na imunitu?

UKONČENÁ SÚŤAŽ: Črevný mikrobióm  a vplyv na imunitu?
Zdroj: STADA PHARMA Slovakia, s.r.o.
Zloženie črevného mikrobiómu môže ovplyvňovať celý rad procesov v ľudskom tele. Jedným z nich je životospráva, ale tiež stres, psychická záťaž, nedostatočný pohyb či užívanie liekov na predpis, o ktorých vieme, že narúšajú črevnú mikroflóru. Tú prirodzene osídľuje obrovské množstvo rozmanitých kmeňov mikroorganizmov a ich hlavnou úlohou je funkcia a tvorba ochrannej bariéry pred toxínmi a patogénmi z vonkajšieho prostredia. V prípade narušenia tejto ochrannej funkcie vznikajú rôzne zdravotné komplikácie či oslabenie imunity. Dôležitú úlohou tak zohráva udržiavanie rovnováhy v črevnej mikroflóre vhodnými živými baktériami. Tie sa nachádzajú v  kyslomliečnych výrobkoch, ak si ale chcete byť istý množstvom, ktoré prijmete, je vhodné doplniť ich výživovým doplnkom.
Živé kultúry - látky priaznivé pre život
Kyslomliečne výrobky a jogurty obsahujú zdraviu prospešné laktobacily a bifidobaktérie, čo potvrdzuje aj čoraz viac vedeckých dôkazov. U týchto produktov však nie je definovaný počet ani konkrétny kmeň živých baktérií. Garanciou presného počtu kmeňov a živých kultúr sú výživové doplnky, ktoré taktiež uvádzajú presný rod, druh a kmeň obsiahnutých baktérií.  Spôsob spracovania živých mikroorganizmov je veľmi náročný. Aj preto by mal kvalitný výživový doplnok zaručiť, že baktérie budú odolné počas výroby, spracovania, skladovania, prechodu cez tráviaci trakt, aby sa dostali do čreva neporušené a životaschopné.
Podľa čoho si vyberať?
Jedným zo základných kritérií bude viditeľné číselné označenie na prednej strane balenia. Toto číslo  má skratku CFU ( z anglického výrazu Colony Forming Units = jednotky tvoriace kolóniu) a označuje počet živých mikroorganizmov v jednej dávke. Hodnota CFU by sa mala pohybovať v rozmedzí od 0,5 do 20 miliárd. Podľa spotrebiteľov je práve výživový doplnok Biopron 9 Premium, ktorý obsahuje až 9 unikátnych kmeňov živých mikroorganizmov v dennej dávke 20 miliárd Najdôveryhodnejšou značkou roku 2020. Produkt je vhodným doplnkom stravy  počas užívania liekov o ktorých vieme, že narúšajú črevnú mikroflóru, pri hnačkách, nadúvaní či iných tráviacich ťažkostiach.
Priateľské baktérie pomáhajú nielen v črevách
Živé kultúry nepomáhajú len pri tráviacich ťažkostiach, ale ich užívanie sa odporúča aj pre ženy s častými gynekologickými zápalmi, pacientov s oslabenou imunitou, masívnou chronickou liečbou či trpiacich podvýživou. Priateľské baktérie sú prospešné aj pre tráviaci trakt starších ľudí či pred cestou do exotickej dovolenkovej destinácie. 
 Viac informácií na www.biopron.sk
 
Súťažná otázka : "Koľko miliárd živých mikroorganizmom v jednej dávke obsahuje Biopron 9 Premium". Píšte na info@zzz.sk  (uveďte: do predmetu "Súťaž", meno-priezvisko a adresu vrátane psč). 
Na troch výhercov čaká balíček výživového doplnku Biopron 9 Premium od spoločnosti Stada. 

Zo zapojených do súťaže boli vylosovaný 3 účastníci :

Dominika  z Valaskej Belej
Alena z Bratislavy
Vlasta z Trstenej
Blahoželáne a prajeme veľa zdravia.


 

Dátum zverejnenia: