korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Pridať k obľúbeným Odobrať z obľúbených

Ambulancia akupunktúry a elektroakupunktúry podľa Volla - MUDr. Olga Filová Nábrežná ulica č. 5 97101 Prievidza nová budova UNIkliniky, blízko TESCA, poschodie: 3., dvere: 312, MHD: 06, 10, 50

Personál

Lekári

MUDr. Olga Filová

Ordinačné / otváracie hodiny a mapa

  • Pondelok
  • Utorok
  • Streda
  • Štvrtok
  • Piatok

Poznámka: aj mimo ordinačných hodín na objednávku

O zariadení

Akupunktúra

Akupunktúra je najstaršia známa liečebná metóda s päťtisícročnou tradíciou, ktorá sa zrodila v Číne. Na svoju liečbu používa špeciálne upravené ihly, ktorými sa napichávajú akupunkčné body. Tieto sa nachádzajú na takzvaných meridiánoch tela človeka, ktoré sa začínajú, alebo končia na našich končatinách a pokračujú v trupe. Napichovaním akupunkčných bodov sa ovplyvňuje energia čchi v našom tele. Touto terapiou sa dajú ovplyvniť a liečiť rôzne ochorenia  napr.: migréna, alergia, ekzémy, astma, bolesti chrbtice a kľbov, nespavosť, depresia, neuralgia trojklanného nervu, ochrnutia  nervov končatín a nervov tváre, závrate, vysoký  a nízky krvný tlak, Raynaudova choroba  a v neposlednom rade je akupunktúra úspešná aj v odvykacej  liečbe( nikotín, alkohol a drogy ). V liečbe obezity sa svojím vysokotlmiacim účinkom na centrum hladu podiela významným spôsobom na redukcii hmotnosti. Akupuktúra je veľmi šetrná k Vášmu organizmu, nakoľko ho nezaťažuje ako medikamentozna liečba a je pacientom veľmi dobre tolerovaná.  V prípade obáv z vpichov, alebo pri strachu ( deti ) je možné použiť miesto ihly laserový lúč, ktorý preniká do hľbky tkaniva v danom akupunkčnom bode.
Ako pridružená technika sa používajú moxa  a banky.


Vollova diagnostika  ( celostné vyšetrenie podľa Volla )

Vychádza z tradičnej čínskej medicíny. V päťdesiatych rokoch minulého storočia Dr. Voll (čítaj Fol ) zistil topografické uloženie jednotlivých orgánov na končatinách a hlave. Na základe biorezonančného efektu sa dá pomocou špeciálneho prístroja na týchto miestach podľa určitej škály nameraných hodnôt ( norma, degeneratívne zmena a zápalové zmeny ) zistiť či sa jedná o záťaž a akú záťaž- toxíny, baktérie víry, plesne, parazity, záťaž chemickými prípravkami, fyzikálnymi javmi ( elektrosmog ), atď. Na liečbu diagnostikovaných ochorení a na elimináciu záťaže sa používajú homeopatiká a nosody, pomocou ktorých sa z organizmu vyplavujú škodliviny. Takáto liečba je vysoko individuálna, doslova „ šitá na mieru „ pre každého pacienta.

Zaradenie zariadenia: Akupunktúra , Fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia , Súkromná | Prievidza

Podrobnosti

Jazyk

  • anglický

Poisťovňa

  • Bez poisťovne

Ostatné

  • Parkovanie
  • Bezbariérový prístup
  • Platba kartou

Patrí pod zariadenia

ESTHÉ Klinika, spol. sr.o.