Logo zariadenia Chirurgická ambulancia, NZZ-EUROCHIRA s.r.o. - MUDr. Stanislav Čakloš
 • (7)

Otváracie hodiny

 • Pondelok

 • Utorok

 • Streda

 • Štvrtok

 • Piatok

 • možnosť objednania prednostného ošetrenia
 • O zariadení

Popis zariadenia


 

Jedinečná príležitosť pre Vaše choré kĺby

Liečba bolesti kĺbov radiálnou rázovou tlakovou vlnou prístrojom -Swiss DolorClast

Švajčiarska medicínska novinka už aj pre klientov na Slovensku!

 

Prvý prístroj na Slovensku!

Terapia rázovými tlakovými vlnami bola vyvinutá v Nemecku v 80. rokoch min. storočia. Začala sa s úspechom sa používať a ďalej používa v liečbe obličkových kameňov /nefrolitiazy / a žlčníkových kameňov /cholelitiazy / cca u viac ako 3 miliónov pacientov. V roku 1990 bola prvýkrát použitá v liečbe zle hojacich zlomenín, neskôr sa jej liečebný účinok začal používať aj pri ochoreniach a úrazoch šlachovokostného a svalovokostného aparátu. V súčasnosti sa táto moderná liečba používa v terapii ochorení pohybového aparátu, vo veľmi rozsiahlom spektre diagnóz ako akútnych, tak i chronických stavov, pri liečbe úponových bolestí, ako liečba tendinopatii /ochorenia šliach z preťaženia pohybového aparátu/, pri športe, ale aj v bežnom živote, v traumatológii ako liečba športových úrazov svalových poranení - ruptúr, poranení väzov, rôznych, poúrazových stavov, zle sa hojacich zlomenín, paklbov, pooperačných stavov napr. po ruptúrach šliach / Achillovej šľachy /artroskopických operáciách ramien, či kolien, pri akútnych alebo chronických bolestiach chrbta, pleca a krčnej oblasti jej účinkom na spúšťacie body bolesti / trigger pointy /, čím odstraňuje napätie a bolesť. Vo svete sa používa liečba rázovou radiálnou vlnou viac ako 5 rokov, vo väčšej miere v Rakúsku, Nemecku, USA a Kanade. V susednom Česku sa úspešne používa viac ako 2 roky.

Princíp funkcie prístroja

Prístroj Swiss DolorClast pracuje na pneumatickom princípe - mení vzduchovú vlnu, ktorá je do neho vháňaná pod tlakom 5-6 barov v aplikátore na akustickú radiálnu rázovú vlnu, ktorá sa prenáša cez hlavicu aplikátora do miesta bolestivého tkaniva, do hĺbky cca 4 cm. Kvalitu prenosu rázových vĺn z prístroja do tkanív zlepší kontaktný gél.

Účinok radiálnej rázovej vlny v tkanivách

Jej pôsobením v tkanivách dochádza k obnove a regenerácii tkaniva, k obnove väzivových a kostných buniek, k rozpúšťaniu a resorbcii vápenatých usadenín v tkanivách a šľachách. Táto vysokoenergetická vlna naštartuje prenosom svojej energie zložitý proces vedúci k následnému hojeniu. V rámci tohto procesu dochádza k zlepšeniu prekrvenia tkaniva, k zvýšeniu metabolizmu, k aktivácii bunečnej imunity a protizápalových procesov, k urýchleniu procesov hojenia, k uvoľňovaniu voľných radikálov, endorfínu a substancii s analgetickým a rastovým účinkom. Výsledkom je zníženie bolesti kĺbov, bolesti svalov a šliach na úponových miestach, obnovenie svalovej sily príslušného svalu s postupným znížením intenzity bolesti, až jej vymiznutím.

Diagnózy vhodné pre liečbu

Terapia rázovou vlnou je vysoko účinná u veľkého množstva ochorení pohybového aparátu obrazne povedané „od hlavy po päty“. Predovšetkým bolesti kĺbov a šľachových úponov v oblasti – pleca, ramenného kĺbu, lakťa / tenisový a golfový lakeť /, zápästia a prstov, v oblasti triesla a hornej časti dolných končatín, predkolenia, kolena pri nadmernej záťaži, Achillovej šľachy - achilodynie, pri ostruhe pätovej kosti. Pozitívny liečebný efekt rázovej vlny je pri akútnych a chronických bolestiach chrbta, jej pôsobením na trigger pointy - spúšťacie body bolesti, kde je svalové napätie, stuhnutie, ktoré spôsobuje bolesť. Pomocou týchto bodov sa liečia bolesti - v oblasti driekovokrížovej chrbtice, krížovobedrových kĺbov, stavy po zlomeninách kostrče, blokády krčnej chrbtice.

Liečebný postup

Pacient sa pred zahájením liečby objedná na vopred dohodnutý termín na vyšetrenie a posúdenie indikácie liečby a určenie individuálneho časového plánu jednotlivých sedení. Je potrebné priniesť zdravotnú dokumentáciu a event. predchádzajúce vyšetrenia rtg., CT, MRI. Priemerná doba sedenia je cca 10 - 15 minút. V rámci efektívnej liečby je potrebných minimálne 4 - 5 sedení. Interval medzi jednotlivými sedeniami je 5 - 7dní.

Nie je potrebná žiadna špeciálna príprava. Pacient môže jesť a piť normálne. Lekár vyšetrí pacienta identifikuje miesto maximálnej bolesti. Po aplikácii kontaktného gélu priloží hlavicu aplikátora do bodu maximálnej bolesti. Liečba začína aplikáciou s nižším počtom impulzov a nižšími frekvenciami, ktoré sa postupne zvyšujú. Počas liečby pacient pociťuje akoby mierne vlnenie v mieste lokálnej liečby. Už po prvom sedení väčšina pacientov udáva významné zlepšenie stavu. Po liečebnej aplikácii pacient môže vykonávať normálnu dennú aktivitu, napr.šoférovať domov.

Nežiadúce účinky liečby sú prechodné a nevýznamné, vyskytujúce sa v mieste aplikácie - lokálny opuch a podráždenie, hematom, začervenanie kože. Kontraindikáciou liečby je gravidita, tumory a lokálny zápal v liečenej oblasti, systémové zápalové ochorenia, poruchy zrážania krvi.

Táto moderná, nadštandardná, up to date liečba má nasledovné výhody, ktoré prevažujú nad negatívami :

 1. vysoká účinnosť 80-95%
 2. ambulantná liečba bez väčšieho obmedzenia, či záťaže pre pacienta
 3. neinvazívnosť terapie - bez nutnosti chirurgickej intervencie, lokálnej alebo inej anestézy
 4. rýchly a trvalý výsledok liečby
 5. rieši problémy, ktoré sa nedajú inak alebo sú len veľmi ťažko riešiteľné alebo len symptomaticky
 6. nie je potrebné užívať lieky od bolesti, proti reume / analgetiká, antireumatiká /alebo iné
 7. bezbolestnosť terapie
 8. dobrá akceptovateľnosť pacientom
 9. individuálny liečebný plán –s presným termínom, bez čakacej doby, bez PN, bez hospitalizácie.

Liečba nie je hradená zo zdravotného poistenia . Poplatok za konzultáciu je 10 EUR . Poplatok za jedno sedenie (ošetrenie jedného miesta) je 50 EUR . Potrebných je 7 sedení. Podrobnejšie informácie Vám poskytne MUDr. Čakloš na tel. čísle  02/ 6241 0159 alebo 0903 733 097.

 

 

 

 

 


Ďalšie informácie


Úrazová chirurgia pre dospelých a deti, ambulantné operácie kož.a podkožných útvarov /znamienka, škaredé jazvy /, ochorenia a bolesti kĺbov a pohybového aparátu, liečba  artrozy kolagenovými injekciami a  injekciami kyselinou hyaluronovou ,chirurgická konzultácia a poradenstvo
Zaradenie

Chirurgické ambulancie
, Typ: Ambulancia
Nachádza sa v zariadení

Poliklinika Šustekova
Poliklinika Šustekova
Ďalších ambulancií: 29

Pokračovať na: Personál a vybavenie


Vytlačiť

Lekári

 • MUDr. Stanislav Čakloš

Sestry

 • Mgr. Krišková Martina

Typ


Súkromná

Poisťovňa


DÔVERA ZP [24]
VšZP [25]
Union ZP [27]

Jazyk


anglický

Pokračovať na: Hodnotenia


5

Hodnotilo 7 používateľov

5 Hviezdičiek

4 Hviezdičiky

3 Hviezdičiky

2 Hviezdičiky

1 Hviezdička 

 • (5)
- pred 6 mesiacmi

Veľmi ľudský a profesionálny prístup p. dr. k pacientovi. Všetko podrobne a odborne vysvetlil ako bude prebiehať zákrok či liečba. Sestrička tak isto veľmi citlivo a odborne pristupovala k pacientom. Prajem do budúcna veľa spokojných a uzdravených pacientov.

 • (5)
- pred 6 mesiacmi

 • (5)
- pred 6 mesiacmi

Milý, ľudský a profesionálny prístup k pacientom, čo je u nás žiaľ nie často vidieť. V ordinácii dr. Čakloša som sa cítil príjemne a uvoľnene. Oceňujem aj prácu sestričky, ktorá tiež vystupovala veľmi odborne a príjemne. Prajem vám do budúcna veľa spokojných a uzdravených pacientov.

 • (5)
Alena Alenka - pred 2 rokmi

Láskavý človek lekár.... Hodnotím kladne

 • (5)
Patrik Rafael - pred 3 rokmi

Veľmi dobrý doktor , všetko vysvetlí do detailu , veľmi milý.

 • (5)
Kamila Kýšková - pred 3 rokmi

Moja skúsenosť s prácou dr. Čakloša je veľmi pozitívna. Pán doktor je profesionál a môj zdravotný problém vyriešil veľmi rýchlo. Nemám čo by som vytkla. Pána dr. môžem len odporučiť. Tiež veľmi oceňujem minimálnu dobu čakania a jednoduché parkovanie v okolí polikliniky.

 • (5)
Peter Kosinar - pred 3 rokmi

Velmi dobrý lekar zbavil ma ostrohy na pate,koleno ma bolelo chceli ma operovať už som nemohol chodiť injekciami ma z toho dostal ešte sa dalo aj bedrový klb mi preliečil.Prístup výborný.

Pridať recenziu:

Pred pridaním recenzie Vám odporúčame sa prihlásiť / registrovať, aby ste boli notifikovaný, ak Vám lekár/zariadenie odpovie

Update cookies preferences