Logo zariadenia Esteticko-plastická chirurgia, chirurgia ruky - MUDr. Dušan Guba , PhD.

Otváracie hodiny

  • Pondelok

  • Utorok

  • Streda

  • Štvrtok

  • Piatok

  • O zariadení

Popis zariadenia


Abdominoplastika – redukcia previsu brucha

Redukcia previsu brucha sa najčastejšie vykonáva u žien, ale nie je zriedkavá ani u mužov. Vykonáva sa najmä po zmenách na bruchu, napr. po pôrodoch alebo významnom schudnutí, často je spojená s rozostupom brušných svalov.

Ambulantná liečba krčových žíl laserom

Najmodernejšia a zároveň najšetrnejšia metóda liečby varixov. Liečebný postup je založený na princípe odstránenia nedostatočných povrchových žíl na dolných končatinách laserovým lúčom v kombinácii s chirurgickým podväzom. Výhodou je minimálna invazívnosť a takmer okamžitý návrat do bežného života v porovnaní s klasickou chirurgickou liečbou.

Augmentačná mammoplastika – zväčšenie prsníkov

Podmienkou je dôkladné vyšetrenie chirurgom z dôvodu presného výpočtu veľkosti a tvaru prsného implantátu.

Blepharoplastika – korekcia horných a dolných viečok

Prvé prejavy procesu starnutia sú viditeľné v oblasti očí. Na horných viečkach sa prejavia nadbytkom kože a na dolných viečkach kruhmi pod očami a vakmi. Z hľadiska veku sú najčastejšou vekovou skupinou ženy i muži od 35 rokov. Zriedkavejšie sú pod hranicou 30 rokov. Tu skôr ide o odstránenie samotných tukových vankúšikov.

Chirurgia ruky

Najčastejšie chirurgické zákroky v oblasti ruky

Duplexné ultrazvukové vyšetrenie povrchového a hlbokého žilového systému dolných končatín

Najčastejším príznakom chronickej žilovej nedostatočnosti je pocit napätia a bolesti v dolných končatinách, varikózne zmenené žily (tzv. kŕčové žily), opuch končatiny, pigmentácie nad vnútorným členkom, podkožné zápaly a podobne.

Dupuytrenova kontraktúra – sťahovanie prstov

Medzi najpravidelnejšie a najčastejšie príznaky patrí vytváranie tuhších uzlov a pruhov v dlani s pokračovaním na články prstov. Pri pokročilejších štádiách dochádza k významnejšiemu sťahovaniu prstov. Najčastejšie je postihnutý štvrtý a piaty prst.

Facelifting – výťah tváre a krku

Napriek moderným súčasným trendom rejuvenizácie tváre neinvazívnymi metódami nestráca facelifting svoje opodstatnenie a operácia prináša dlhotrvajúci efekt.

Gynekomastia – korekcia ženského typu prsníkov u mužov

S nevyhovujúcou veľkosťou prsníkov sa nestretáme iba u žien. S týmto problémom k nám prichádzajú aj muži, ktorým veľkosť ich prsníkov spôsobuje problém – estetický i zdravotný.

Korekcia jaziev

Korekcia jaziev na tvári či inej časti tela po úrazoch, akné, infekčných ochoreniach kože sa zvykne riešiť dermatologicky. Plastická chirurgia nastupuje až po vyčerpaní konzervatívnych možností, nie zriedka však aj naopak.

Liposukcia – odsatie tuku

Liposukcia je odsávanie tuku z partií tela, kde ho nevieme inými, napr. športovými aktivitami, odstrániť. Pri liposukcii nie je určené vekové rozhranie. Najlepšie výsledky sú v prípade mladších ľudí, kde je dobre zachovaná kožná elasticita.

Modelačná mammoplastika – úprava prsníkov

Tento typ zákroku podstupujú predovšetkým ženy, ktoré majú za sebou tehotenstvo. Ich najväčším problémom býva väčšia či menšia záťaž hrudníka v dôsledku hypertrofických prsníkov a prsníkov s neestetickým tvarom.

Odstránenie znamienok

Odpoveď na to, o aký druh “znamienka” ide, dá definitívne až histologický rozbor.

Otoplastika – korekcia ušníc

Najčastejšie ide o korekcie odstávajúcich ušníc. Ani vrodené, či získané deformity nie sú zriedkavosťou.

Redukčná mammoplastika – zmenšenie prsníkov

Tento typ zákroku podstupujú predovšetkým ženy, ktoré majú za sebou tehotenstvo. Ich najväčším problémom býva väčšia či menšia záťaž hrudníka v dôsledku hypertrofických prsníkov a prsníkov s neestetickým tvarom.

Rhinoplastika – korekcia nosa

Nos dominuje tvári, jeho priestorové uloženie, veľkosť, tvar a pomer k ostatným častiam tváre sú veľmi špecifické. Operácie nosa sú jednou z najčastejších a z istého pohľadu i najefektívnješích operácií v estetickej chirurgii.

Syndróm karpálneho kanála

Problém sa prejavuje predovšetkým tŕpnutím ruky najmä v noci v oblasti palca, druhého a tretieho prsta. Niekedy môže byť tŕpnutím postihnutá celá ruka. Ďalšími príznakmi je občasná ranná stuhnutosť, porucha jemnej motoriky prstov pri jemných prácach (vyšívanie, zapínanie gombíkov a pod.).

Xantelazma

Ako xantelazmy označujeme lokálne nahromadenie tukových látok, najmä cholesterolu v podkožnom väzive, a to najmä v oblasti horných a dolných viečok.

Zarastený necht

Pomerne časté ochorenie, ktoré môže významne znižovať kvalitu bežného života, spravidla postihuje palec nohy.

Zaradenie

Chirurgické ambulancie
, Typ: Ambulancia

Pokračovať na: Personál a vybavenie


Vytlačiť

Lekári

  • MUDr. Dušan Guba , PhD.
  • MUDr. Regan Belovič

Typ


Súkromná

Ostatné


Parkovanie
Platba kartou

Pokračovať na: Hodnotenia


Doposiaľ nehodnotené...

Pridať recenziu:

Pred pridaním recenzie Vám odporúčame sa prihlásiť / registrovať, aby ste boli notifikovaný, ak Vám lekár/zariadenie odpovie

Update cookies preferences